Jakie korzyści płyną z uprawiania sportu w młodym wieku - Obozy Akademii Piłkarskiej Falubaz
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@akademiafalubaz.pl

Jakie korzyści płyną z uprawiania sportu w młodym wieku

wróć na stronę główną

Wakacje są zasłużonym i potrzebnym czasem odpoczynku od szkoły. Czas naładować wewnętrzne baterie, by już za chwilę stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom.

Wielogodzinne siedzenie w ławce, praktycznie w bezruchu, jest nie tylko męczące fizycznie, ale też obciążające dla psychiki. Najlepszym rozwiązaniem jest uprawianie aktywności fizycznej. Wskazane jest, by zachować regularność i konsekwencję, które przełożą się również na zdrowie w przyszłości.

Sport czy inna aktywność fizyczna oczywiście korzystnie wpływają na naszą kondycję, zachowanie dobrej formy czy dotlenienie organizmu. Pobudzamy nasze procesy fizjologiczne i regeneracyjne, spowolnione najczęściej przez bardzo biern przebywanie wiele godzin w szkole.

Uprawianie sportu doskonale pobudza nasze ciało i umysł. Rozładowuje nagromadzone po ciężkim dniu napięcie i stres, pomaga poukładać w głowie ważne sprawy czy problemy oraz nabrać odpowiedniego dystansu. Zbawienne jest też poprawienie postawy ciała oraz wzmocnienie stawów.

Dzieci i młodzież uprawiając sport, uczą się odpowiedzialności, organizacji czasu – swojego i innych, punktualności, systematyczności oraz wytrwałości. Jeśli uczestniczą w rozgrywkach drużynowych, uczą się działania w grupie i zaufania względem kolegów i koleżanek.

Podczas dynamicznych zajęć oraz przy planowaniu treningów i innych zajęć w ciągu dnia, rozwijają się mechanizmy strategicznego myślenia, kreatywność czy zaradność, które zaowocują w dalszym życiu.

 

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA