Zdrowa dieta podczas aktywności fizycznej - Obozy Akademii Piłkarskiej Falubaz
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@akademiafalubaz.pl

Zdrowa dieta podczas aktywności fizycznej

wróć na stronę główną

W treningu bardzo istotną sprawą jest odżywianie. To, jaką dietę stosujemy, na pewno wpływa na wyniki sportowe i nasze samopoczucie.

Oto najważniejsze zalety zdrowej diety podczs regularnej aktywności fizycznej:

- dostarczanie organizmowi wraz z pokarmem witamin i mikroelementów;

- kaloryczność pokarmu dająca energię;

- zawartość białka jako budulec kości i mięśni, które są rozwijane podczas każdych ćwiczeń;

- nie magazynujemy tłuszczów, bo jemy tylko te zdrowe, które pomagają przyswoić witaminy: np. oliwa z oliwek, awokado, ryby;

Ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu, by zachować wszystkie jego procesy, również regeneracyjne) w równowadze. Oprócz niegazowanej wody mineralnej możemy wspomóc się napojami izotonicznymi. Należy unikać napoi słodzonych i gazowanych.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i należy podchodzić do kwestii odżywiania indywidualnie. Warto też skorzystać z pomocy dietetyka, który uwzględni różne czynniki wpływające na nasz tryb życia i sposób odżywiania się.

Pamiętajcie też o zdrowym rozsądku. Dzieci są w okresie dorastania i rozwoju, dlatego istotne jest sprostanie zapotrzebowaniu na ilość kalorii i składników odżywczych.

 

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA