10 sportów idealnych na jesień - Obozy Akademii Piłkarskiej Falubaz
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@akademiafalubaz.pl

10 sportów idealnych na jesień

wróć na stronę główną

Gdy już nadejdą długie, nieco chłodniejsze jesienne wieczory, nie należy zapominać o aktywności fizycznej pielęgnowanej przez nas w czasie wiosny i lata. Żeby nie stracić formy przez okres jesienno-zimowy, warto spróbować nowych dyscyplin, które doskonale się sprawdzą w nadchodzącym sezonie.

 

  • Basen – by przypomnieć sobie wakacyjne wodne szaleństwo, ale także zachować dobrą kondycję, siłę mięśni i smukłość sylwetki – wybierz się na basen. Bardzo popularne są zajęcia grupowe typu aqua aerobic. Jeśli nie czujesz się jeszcze pewnie w wodzie, zapisz się na naukę pływania. Takie zajęcia prowadzone są dla wszystkich grup wiekowych.

 

  • Nordic Walking – alternatywa dla biegania, zwykły spacer może zmienić w przyjemny trening. Wystarczą wygodne buty i dopasowane do naszego wzrostu kijki. Wbrew pozorom nordic walking jest bardzo dobrym sportem na wzmocnienie mięśni rąk, pleców i nóg oraz znacząco poprawia kondycję.

 

  • Sztuki walki – pomogą nie tylko na zachowanie formy i kondycji, ale znacząco poprawią koordynację ruchową. Zajęcia są bardzo rozpowszechnione już w wielu siłowniach i klubach sportowych, łączą w sobie kilka dyscyplin, na przykład boks i fitness.

 

  • Joga – jest doskonała dla wszystkich osób, które chcą przede wszystkim wzmocnić swoje mięśnie. Ćwiczenia rozciągające eliminują problemy bólowe naszego ciała. Ta forma aktywności nie tylko potrafi wyciszyć i odstresować, ale poprawia koncentrację, równowagę, koordynację ruchową.

 

  • Trekking – opcja dla lubiących podziwiać piękno złotej jesieni, którym nie straszna jest nieco niższa temperatura. Wystarczy wybrać się za miasto lub do najbliższego lasu czy parku krajobrazowego i przemierzać na piechotę wyznaczone szlaki.

 

  • Sporty drużynowe w hali – bardzo popularna forma spędzania czasu w większej grupie (nowych) znajomych. Dobrze wyposażona hala zapewni sprzęt potrzebny do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej czy unihokeja. Nuda nie ma szans!

 

  • Zumba – to nie tylko sport dla dziewczyn. Coraz więcej panów można spotkać na zajęciach łączących w sobie taniec i fitness. Zumba gwarantuje świetną zabawę, podczas której spalasz kalorie, wzmacniasz mięśnie, koordynację ruchową i pielęgnujesz poczucie rytmu!

 

  • Zajęcia z samoobrony – nie tylko dla płci pięknej. Aktywność fizyczna, może nie tak bardzo systematycznie angażująca podczas zajęć, ale jakże pożyteczna!

 

  • Rower stacjonarny – gdy jesteśmy fanami dwóch kółek, ale pogoda za oknem odstrasza, nie rezygnujmy z ulubionego hobby. Wybierz się na siłownie, gdzie masz dostępny potrzebny sprzęt lub zainwestuj w rower stacjonarny. W alternatywie mamy tez bieżnię czy orbitrek.

 

  • Squash – również coraz bardziej popularny sport. Dyscyplina uprawiana zawsze w pomieszczeniu, w której odbijamy piłeczkę rakietą od ściany. Spróbuj ograć przeciwnika tak, by nie mógł odbić piłeczki lub sam się zmierz ze swoją koordynacją ruchową oraz szybkością reakcji.

 

Co najważniejsze, wszystkie powyższe dyscypliny można uprawiać zarówno samemu, jak i w grupie czy całymi rodzinami. Nie daj się nudzie i jesiennej sennej aurze – wybierz opcję dla siebie i zacznij ćwiczyć już dziś!

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA