Wiedzę najłatwiej zdobyć przez zabawę, a nasze obozy są tego dowodem :) - Obozy Akademii Piłkarskiej Falubaz
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@akademiafalubaz.pl

Wiedzę najłatwiej zdobyć przez zabawę, a nasze obozy są tego dowodem :)

wróć na stronę główną

OBÓZ YOUTUBE + TIKTOK


Podczas obozu YouTube + TikTok  pokazujemy naszym uczestnikom jak bezpiecznie, a za razem swobodnie poruszać się w social mediach. Dziś nie tylko one stają się zagrożeniem dla dzieci, młodzieży czy nawet osób starszych.
Jak często czyścicie sprzęt elektroniczny, z którego korzystacie ?
No właśnie, według najnowszych badań prawie 67% społeczeństwa robi to rzadziej niż raz na 6 miesięcy!
Dbając o higienę i zdrowie, nie zapomnijcie o swoich telefonach, komputerach czy tabletach

Zastanawiacie się, dlaczego to takie ważne? Przecież podobno wystarczy myć ręce...
Jednak,czy wiesz,że..
➡️Smartfona dotykamy najczęściej. Kładziemy go na różnych powierzchniach, co do których nie mamy pewności, że zostały odpowiednio zdezynfekowane.
➡️Rozmawiając przez telefon, na jego powierzchni gromadzą się naskórek, pot, sebum oraz resztki makijażu, które w połączeniu z ciepłem wytwarzanym przez urządzenie, stwarzają idealne środowisko dla rozwoju drobnoustrojów.

Jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha bezpiecznie korzystała nie tylko z social mediów ale też z każdego rodzaju sprzętu elektronicznego - zapisz ją na obóz YouTube + TikTok, my nauczymy ją wszytskiego!
ℹ️http://bit.ly/2W8T2gQ

Poniżej kilka wskazówek, jak zadbać o czystość sprzętu elektronicznego, a w szczególności smartfonów:

☑️REGULARNOŚĆ
Najważniejszą zasadą dotyczącą czyszczenia telefonu jest regularność w usuwaniu zarazków. Naukowcy potwierdzają, że najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze ścierek z mikrofibry do czyszczenia szkieł w okularach. Miękkie włókna idealnie usuwają plamy z tłuszczu, na których gromadzi się najwięcej drobnoustrojów.

☑️SKUTECZNOŚĆ
Zanim rozpoczniemy czyszczenie, musimy sprawdzić, czy na chusteczce nie znajdują się żadne okruszki, ponieważ ekran dotykowy łatwo można zarysować. Poza tym nie powinniśmy używać do czyszczenia płynu do mycia szyb, wody, rozpuszczalnika, alkoholu, amoniaku oraz materiałów ściernych.

☑️OSTROŻNOŚĆ
Są osoby, które bardzo często rozmawiają przez telefon komórkowy. Może tego od nich wymagać praca lub nagły wypadek. W takich sytuacjach trudniej co chwilę sięgać po ścierkę z mikrofibry, by przetrzeć ekran. Dlatego najlepiej używać zestawu słuchawkowego, przynajmniej w okresie wzmożonej aktywności wirusów i bakterii tak, aby zachować zalecane środki ostrożności.


OBÓZ PŁYWACKO-PIŁKARSKI

Bezpieczna i higieniczna kąpiel na basenie - na czym polega i jak powinna wyglądać, to tylko niewielka część wiedzy, którą przekazujemy naszym pływakom podczas obozu pływacko- piłkarskiego

Jeżeli chcecie aby Wasze pociechy nauczyły się pływać lub udoskonaliły swoje umiejętności zyskując przy tym wiedzę jak zachować higienę na basenie czy innego rodzaju kąpieliskach zapiszcie je na obóz pływacko - piłkarski, a my zadbamy o ich świadomość podczas kąpieli
ℹ️ http://bit.ly/32KqkTUJuż teraz możecie dowiedzieć się o kilku podstawowych zasadach
☑️Zawsze bierz prysznic przed kąpielą w basenie i po niej
☑️Zadbaj, by w twojej torbie nie zabrakło żelu do mycia lub mydła.
☑️Koniecznie noś klapki, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się grzybów i zmniejszają ryzyko poślizgnięcia. ☑️Pamiętaj też o tym, że szybki prysznic przed wyjściem z domu nigdy do końca nie zastąpi tego w przebieralni. ☑️Zadbaj o schłodzenie ciała przed kąpielą. Weź prysznic.
☑️Nie kąp się, gdy jesteś w złej kondycji zdrowotnej albo źle się czujesz.
☑️Nie wchodź do wody z zupełnie pustym lub pełnym żołądkiem.
☑️Jeśli nie umiesz pływać, zanurzaj się tylko do pasa.
☑️Nie wszczynaj fałszywych alarmów. Obserwuj otoczenie i udzielaj pomocy innym, kiedy zauważysz, że jej potrzebują.
☑️Nie przeceniaj swoich sił i umiejętności.
☑️Zanim wskoczysz do wody, upewnij się, że wybrane miejsce jest wystarczająco głębokie i że nikt w nim nie pływa. ☑️Pamiętaj, że dmuchane materace, koła i inne zabawki nie gwarantują bezpieczeństwa w wodzie.

OBOZY SPORTOWE
Jesteś sportowcem?
Uwielbiasz ćwiczyć?
Rób to bezpiecznie!


Sprawdź jak łatwo ochronić się przed drobnoustrojami podczas ćwiczeń⤵️
☑️Zabierz ze sobą ręcznik, spocone dłonie można swobodnie o niego wytrzeć, można położyć go także na urządzenia, na które się kładziesz, co także ograniczy kontakt z bakteriami.
☑️Po wykonanych ćwiczeniach zawsze pamiętaj o prysznicu. Zmyje on pot i brud, dzięki czemu będziesz czuć się świeżo i komfortowo, wracając do obowiązków.
☑️Jeśli nie masz czasu na mycie głowy po treningu, sprawdzi się suchy szampon, który szybko odświeży fryzurę.
☑️Pamiętajmy także o ubraniu na zmianę, również bielizny. Przepocone ubrania oddaj do prania, by na kolejne zajęcia zabrać czysty i wyprany strój.


Te i wiele innych wskazówek przekazujemy dzieciakom na naszych obozach, sprawdź ofertę i zapisz swoją pociechę na obóz!

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA